Archive for اخبار کارگری

جان رضا شهابی در خطر است!

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران اعلام کرده است نامه ای خطاب به وزیرکار نوشته و در آن به وضعیت وخیم رضا شهابی اشاره کرده اند. این نامه در دبیرخانه وزارت کار ثبت گردیده است. برای پیگیری این نامه سندیکای کارگران شرکت واحد ساعت ١٠ صبح روز دوشنبه ٣ مهر به وزارت کار مراجعه خواهد کرد.

از همه اعضا و هواداران سندیکاهای کارگری دعوت می کنیم در این همراهی سندیکای برادر را تنها نگذاریم.

 

سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران

اول مهر ١٣٩٦

از خواسته های برادران مان در کارخانه های هپکو و آذراب حمایت می کنیم!

در پی اعتراض برادران كارگرمان در کارخانه هپکو و آذرآب شهر اراک به دلیل عقب افتادن حقوق هایشان ، که با برخورد خشن نیروهای انتظامی و ضرب وشتم مواجه شده اند ، اعتراضاتی در مقابل درب و درون کارخانه انجام گرفت که با بی توجهی مسوولین این کارخانه ها به داخل شهر اراک کشیده شدسندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران حمایت قاطع و پشتیبانی خود را از این خواست بحق و حرکت اعتراضی اعلام می دارد . …بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از مشکلات کارگران پروژه ای

خبرنگار پیام سندیکا: گفتین بندرعباس کار میکنین؟ ستاره خلیج یا نفت ستاره؟ خواستم اگه امکانشو دارین در مورد وضعیت حقوقی کارگران و شرایط خودتون کمی حرف بزنید. من یکی از مدیران گروه پایپینگ و اکیپ پروژه ای ها هستم. گزارشات را در پیام سندیکا می گذاریم..

-آره داداش…من پالایشگاه نفت ستاره کار میکنم…حقوق برج ۱۱ روهنوز نگرفتیم. همون نفت ستاره خلیج فارس.وضعیت فوق العاده خرابه. از غذا و سرویس بهداشتی تا آخر. حتا یه مایع دستشویی به خدا نیست، باید خودمون بخریم. حقوقها چون افتاده دسته پیمانکاران. متاسفانه کار در اینجا قومی و قبیله ای شده. شاید باورتون نشه از سال گذشته دستمزد خیلی کمتر شده. الان پروژه دیگه شده مرکز جنایات جنگی. به خدا. حتی یه ناظر بر کار فیتر و جوشکار نظارت نمیکنه؟

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از مشکلات کارگران ذوب آهنی

١-تعمیرات سالانه شوفاژهای کارخانه انجام نگرفته و آب گرم در دسترس کارگران برای حمام به سختی تامین می شود

٢- با آنکه کارگران کوره بلند از سال گذشته درخواست رسیدگی به وضعیت رختکن کارگران را داشته اند، هنوز موضوع به سرانجام نرسیده است. فرسایش و از بین رفتن کاشی های کف و سرامیک ها، خرابی دوش ها و شکستگی برخی از آنان، غیربهداشتی بودن حمام از جمله مشکلات کارگران کوره بلند است.

…بیشتر

ازنیشکر هفت تپه چه خبر؟!؟

تعداد۱۴ کارگرنیشکرهفت تپه توسط کارفرما اخراج شدند.
 
اخراج فله ای کارگران روزمزد شرکت پس از اعتصابات اخیر و بستن جاده اندیمشک – اهواز همچنان ادامه دارد و کارفرمای شرکت درحال انتقام گیری ازکارگران است. تعداد۱۱ نفر از این کارگران در بخش بانک ماشین آلات و سه نفر از آنها در کارخانه تولید شرکت مشغول بکار بودند که بدلیل نوع قرارداد (روزمزدی) و نداشتن قرارداد هر زمان که کارفرمای این شرکت اراده کند براحتی بدون توجه به وضعیت خانوادگی آنها و با کوچکترین مسئله و بدون رای کمیته انضباطی و به صورت دستوری اقدام به اخراج کارگران می کند.
گفته می شود تعداد۱۱ نفر از این کارگران در تجمعات روزهای اخیر بدلیل پرداخت نشدن مطالبات کارگران حضور داشته اند. امنیت شغلی از مهمترین دغدغه کارگران است بیش از ۹۵درصد قرارداد کارگران کشور موقت است که باعث شده کارفرمایان علیرغم پرداخت نکردن مطالبات کارگران، براحتی کارگران معترض را اخراج کنند. در صورتی که ماده ۷ قانون کار اصلاح نشود و شورای عالی کار و دولت فکری به حال این موضوع نکند هر روزه شاهد اخراج فله ای کارگران خواهیم بود.
 سرمایه داری حاکم با مسلط کردن نظام نوین برده داری بیشترین ضرر را خود کارفرمایان بخاطر بی انگیزه کردن کارگران وعدم امید به اینده شغلی کارگران، متحمل خواهند شد.

کارگران فاز ۲۲،۲۴ پارس جنوبی هنوز دراعتصاب هستند‍!

به گزارش شاهدان عینی صبح امروز بیست و هشتم شهریور ماه درب اصلی  ورودی فاز ۲۲۲۴پارس جنوبی توسط کارگران مسدود شد .

کارگران شرکت های آلام صنعت، آزمون فلز، تلاش گستر، پتروسازه مبین و سازه فرافن  از جمله شرکت های معترض در این اعتصاب بودند.

گفتنی است پرداخت حق بیمه و حقوق درپنج ماه گذشته از مطالبات کارگران این شرکت های بوده است .

مسئولین کارفرمای اصلی (شرکت پتروسینا آریا) در محل اعتصاب حضور داشتند .

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از مشکلات کارگران پروژه ای

خبرنگار پیام سندیکا:کدوم شرکت کار میکنین؟!…

-الان با پیمانکار آباد راهان کار می کنم. من پاور شرکت کارفرما بودیم شرکت نفت فلات هنوز برج ۱۱ رو نداده. کجاست اون همه پول. گوشی من رو حساب عیدی و سنوات هنگ کرده جواب نداد. ولی شما حساب کنین 2 میلیون تون ضربدر 6 هزار نفر چقدر میشه؟؟؟

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از اعتصاب کارگران در فاز ٢٢ و ٢٤ پارس جنوبی

به گفته کارگران، شرکت های تلاش گستر و پتروسازه مبین صبح امروز ٢٧ شهریور دست به اعتصاب زدند .علت اعتصاب کارگران عدم پرداخت حقوق و مزایای ماه های اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد می باشد .از دیگر مطالبات کارگران شرکت پتروسازه مبین – پیمانکاری که مسلم طهماسبی آن را اداره می کند، عدم پرداخت حق بیمه آن ها در اسفند ٩٥ و فروردین ٩٦ می باشد

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از پروژه های نفت و گاز

شرکت های پیمانکاری که درعسلویه و کنگان مشغول فعالیت هستند به تازه گی دستمزد ماه اردیبهشت کارگران را پرداخت کردند.

در فاز ١٣ امروز ٢٧ شهریور ماه حقوق خرداد ماه پرداخت شد.

شرکت های مستقر در پالایشگاه بندرعباس هنوز حقوق بهمن ماه کارگران را نداده اند.

کارگران پالایشگاه رجایی هنوز حقوق اردیبهشت را دریافت نکرده اند.

کارگران در کمپ شهید حاجبی  دو روز است که در اعتصاب بسر می برند و پیمانکار حتا به سرکار هم نمی آید. کارگران امروز گیت خوابگاه رابستند تاهیچکس سرکار نرود.

…بیشتر

خبرنگار پیام سندیکا از شرکت واحد اتوبوسرانی تهران

بالاخره پس از چهار روز نتیجه انتخابات نهایی  شورای فرمایشی و تحمیلی شرکت واحد اتوبوسرانی ،اعلام شد. از 819 رای به صندوق ریخته شده 200 رای باطله بوده که به معنای اعتراض 200 راننده به این انتخابات است. همچنین در این روز 962 نفر آمار شاغلین در سامانه بوده،یعنی 143 نفر هم حاضر به شرکت در انتخابات نشده اند.

…بیشتر