Archive for Felezkar

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از شرکت کاله

شرکت لبینات کاله با دارا بودن بیش از ٥٠٠ کارگر و کارمند یکی از بزرگترین شرکت‌های لبنیات خاورمیانه را تشکیل می دهد. این شرکت در هفته اخیر با اخراج ٥٠٠ کارگر خود در بخش لبنیات تعطیلی این بخش را رقم زد.

 این اخراج ها با بالا رفتن ارز و مواد خام شیر صورت گرفته است. شرکت کاله به علت عدم تامین شیر خام ۸۰٪ کارگران بخش لبنی خود را تا اطلاع ثانوی اخراج کرد.

بخش های فنی کارخانه همچنان به کار خود ادامه می دهند.

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از طرح های مدیرجدید عامل ذوب آهن

سالهاست در گزارشات خبرنگاران پیام سندیکا از ذوب آهن، مشکلات کارگران به همراه پیشنهاد برای رفع آنان منتشر می شود، امید که مدیریت جدید به پیشنهادهای ما که بخشی در این گزارش امده است عمل کند. مدیر عامل ذوب آهن طرح های خود را اعلام کرد :

١- عوض شدن نگاه مدیریت مالی

٢- تشکیل اتاق فکر و رابطه با دانشگاه آزاد

٣- صرفه جویی در مواداولیه …بیشتر

احضار کارگران فولاد را محکوم می کنیم!

 طی چند روز گذشته با احضار کتبی کارگران معترض گروه ملی صنعتی فولاد اهواز به شعبه ١٢ دادگاه انقلاب، بازپرسی از این کارگران آغاز گشت.

این کارگران در اعتراض به عقب افتادن پرداخت حقوق  چندین ماهه خود و راهپیمایی در سطح شهر دستگیر و روانه زندان شده بودند که با وثیقه های ٥٠ میلیونی آزاد شدند. در حال حاضر ٤٠٠٠ کارگر این مجتمع صنعتی هنوز حقوق دریافت نکرده اند.

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا ازاعتصاب در گل گهر سیرجان

اعتصاب پنج روزه  80 کارگر اسفالت توس در شرکت گلگهر سیرجان روسا را به واکنش وا داشت وآقای رجایی رییس کارگاه اسفالت توس با تلاشهای بی وقفه خود نتوانست کارگران را به پروژه برگرداند. این اعتصاب در پی عقب افتادن چهار ماه حقوق کارگران زحمت کش پیمانکاری  پوربندری در شرکت آسفالت توس و شرکت گوهر زمین  که در فاز سوم گل گهر سیرجان واقع می باشد اتفاق افتاده است.

کارگران تا شنبه به شرکت مهلت داده اند حقوق عقب افتاده را تسویه کند. …بیشتر

درود به کارگران زحمتکش شرکت اسفالت توس گل گهر سیرجان

تمامی اعضای گروه پایپینگ واکیپ پروژه ای ها و اعضای سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران حمایت خود را از خواسته های شماعزیزان اعلام میدارند.

هرکارگری که بخاطرضایع شدن حق وحقوقش و سایر کارگران اعتصاب کند مطمئن باشد پیروز خواهد شد‌ و ما همگی در این گروه هدفمان اتحاد کارگری و مسائل ومشکلات کارگران هست

در هیچ کجای قانون نوشته نشده که کارگر بیشتر از یکماه کارکرد و دسترنجش نزد پیمانکار باقی بماند و این قوانین نامطلوب در طول زمان به کارگران تحمیل شده است. …بیشتر

بازگشت هیات اعزامی سندیکای کارگران فلزکار مکانیک ایران به ترکیه

به دعوت فدراسیون جهانی اینداستریال و به میزبانی فدراسیون دیسک ترکیه و سندیکای کارگران متحد فلزکار ترکیه، هیاتی از سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران جهت گذراندن دوره ای آموزشی سندیکایی و تبادل نظر از 15 تا ١٩ مرداد در ترکیه به سر برد.

در این مدت دیدارهایی با معاون اینداستریال اقای کمال اوزکان و مسوول ارتباطات اینداستریال ، دبیرکل فدراسیون دیسک ترکیه، مسوولین سندیکای متحد کارگران فلزکار ترکیه در مورد شرایط سندیکاهای کارگری ایران، وضعیت زحمتکشان ایران، سیاست های امپریالیسم آمریکا در سطح جهان و منطقه خاورمیانه علیه زحمتکشان،  جنگ در سوریه و مهاجرت ، دفاع از مهاجرین در اروپا و   مبارزات فدراسیون دیسک و سندیکای متحد کارگران فلزکار ترکیه، گفتگوهایی بین طرفین صورت گرفت. …بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از شهرک صنعتی ویان

شهرک صنعتی ویان در کیلومتر ٤٥ جاده همدان به قزوین واقع شده است. به غیر از کارخانه فن پاک بخار که در سه شیفت کامل کار می کنند و حقوق هایشان هم مرتب پرداخت می گردد، کارخانه های اندکی چون فولاد راد با یک خط تولید شبانه روزی ، الوان ثابت با ظرفیت کامل ، دو اسید سازی (تولید اسید سولفوریک ٩٨ درصد) ، شرکت فراپل ، کارخانه شیمی معدنی و چند واحد تولیدی کوچک ، بقیه کارخانه ها تعطیل هستند. حقوق های کارخانه های ذکر شده با تاخیر ٤٥ روزه تا دو ماه پرداخت می شود. …بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از طرح های مدیرجدید عامل ذوب آهن

سالهاست در گزارشات خبرنگاران پیام سندیکا از ذوب آهن، مشکلات کارگران به همراه پیشنهاد برای رفع آنان منتشر می شود، امید که مدیریت جدید به پیشنهادهای ما که بخشی در این گزارش امده است عمل کند. مدیر عامل ذوب آهن طرح های خود را اعلام کرد :

١-عوض شدن نگاه مدیریت مالی …بیشتر

کودک آزاری یا ورزش؟

در برنامه کوه دشت این هفته ٥ مرداد که از تلویزیون پخش شد دو کودک ٨ ساله مشهدی به نام ستایش و نیایش آقایی به این برنامه به همراه پدرشان دعوت شده بودند. این دو کودک به اصطلاح کوهنورد در حالی به برنامه آمده بودند که از صعود به دومین قله بلند ایران ، علم کوه تصاویرشان پخش می شد و اعلام کردند برای سال آینده به قله دماوند خواهند رفت. …بیشتر

خبرها و خواسته های کارگران ذوب آهن به نقل از خبرنگار پیام سندیکا

1-در سال گذشته 3500میلیارد تومان بدهی ذوب آهن با مطالبات تامین اجتماعی از سوی دولت قرار بود تهاتر شود که همچنان در حال پیگیری است. این پیشنهاد کارشناسان سندیکا در دو سال قبل بوده است

2- سختی کار کارگران طرح قائم از سال 92 تا 94 پرداخت نشده است

3- چرا در مورد توزیع پاداش صرفه جویی به اشخاص ، شاخص انتخاب این افراد را بازگو نمی کنند؟

…بیشتر