Archive for Felezkar

تسلیت به بازماندگان حادثه سقوط هواپیمای تهران – یاسوج

این حادثه تلخ تحملش فقط برای خانواده های قربانیان سخت نیست بلکه تحمل آن برای تمام ایرانیان سخت است.
برای طبیعت ومحیط زیست هم سخت است که عده ای ازحافظان و دلسوزان خود را که برای دفاع از همکاران زندانی خود به تهران آمده بودند از دست داد.
برای زلزله زدگان کرمانشاه سخت است که دراین شرایطی که تا کمر در گل ولای فرو رفته اند, کسانی از کمک کنندگان خود را از دست داد.
برای جامعه دانشگاهی و پزشکی سخت است که عده ای از دلسوزان و تلاشگران خود را از دست داد. …بیشتر

دست ها از اندوخته های کارگران کوتاه!

با خبر شدیم در اقدامی شتابزده و غیرقانونی، مجلس دست اندازی به منابع و اندوخته های کارگران در سازمان تامین اجتماعی را در بودجه سال ٩٦ برای تامین منابع مالی دولت مصوب کرده است.

بند ( ز ) از تبصره ٧ لایحه بودجه در خصوص واریز سهم درمان سازمان تامین اجتماعی به خزانه داری کل کشور اقدامی مغایر با استقلال یک صندوق خصوصی است. اینگونه دست اندازی ها به منابع مالی سازمان تامین اجتماعی که اندوخته های سالیان دراز کارگران در آن پس انداز شده است، این یک تجاوز و دست درازی آشکار به منابع مالی کارگران که با تصویب یک بند می خواهند به آن شکلی قانونی بدهند. باید با تمام توان وهماهنگی کامل کارگران آن را افشا و در مقابل اجرای آن ایستادگی نمود.

…بیشتر

زندگی مناسب حق خانواده های کارگری است!

با رسیدن به روزهای پایانی سال، جلسات مربوط به تعیین حداقل دستمزد  سال ٩٧ در شورای عالی کار که متشکل از نمایندگان کارفرمایان، کارگران و دولت می باشد، شروع شده و طی سلسله جلسات و تبادل نظر و چانه زنی ها، با توجه به معیارها، شرایط اقتصادی، تورم و…تصمیماتی گرفته خواهد شد.

سندیکای کارگران فلزکارمکانیک در راستای این جلسات و با توجه به شرایط نامساعد حقوق و دستمزد، معیشت و امنیت شغلی و… که جامعه ی کارگری درگیر آن است تذکرات و پیشنهادات خود را ارایه می کند.

پس از به اصطلاح هدفمندی یارانه ها و افزایش ١٢٠٠ درصدی قیمت نان و سایر اقلام خوراکی خانواده های کارگری از جمله شیر، شکر، گوشت، چای، روغن… اختلاف فاحش بین حداقل دستمزد و سبد معیشتی خانوار، زندگی کارگران زحمتکش را تحت الشعاع خود قرار داد، بطوریکه این دره عمیق هرساله عمیق تر و زندگی برای خانواده های کارگری سخت تر می شود. افزایش هر ساله دستمزد بر طبق تورم، ترفندی است که سرمایه داری حاکم بر کشور با افزایش قیمت اقلام خوراکی و مسکن و سوخت …. از قدرت خرید کارگران می کاهد تا جایی که خط فقر به بیش از ٥ میلیون تومان رسیده است. از نظر ما افزایش قدرت خرید و بهتر شدن کیفیت دستمزد می تواند به کاهش فاصله سبد معیشتی و قدرت خرید بیانجامد.

…بیشتر

دادخواهی

داود رفیعی کارگر اخراجی کارخانه پارس خودرو که در اسفند سال ٩١ از کارخانه اخراج شده است خواهان بازگشت به کار خود می باشد. بر طبق نظریه کارشناسی جبران خدمت  وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی به شماره نامه ٨٨٣٤٩ به تاریخ ١٢/٥/٩٣ است.

مافیای واردات چگونه عمل می کند؟

سالهاست که مافیای واردات برای نابودی صنایع مادر و بزرگ کشور برنامه ریزی کرده است. این برنامه ریزی در مورد ذوب آهن سالهاست اجرا می گردد. واردات بی ضابطه منشا ثروت رانت خواران  و مافیای بازرگانی با همدستی نفوذی ها در دولت انجام می گیرد.
در حالی که کشور به توسعه ریلی قدم گذاشته و هر ساله می باید مترو و خطوط راه آهن را بازسازی و توسعه دهد، خرید ریل تولیدی از ذوب آهن اهمیت  بیشتری می گیرد. در حال حاضر راه آهن سراسری با ذوب آهن  قرارداد خرید 40 هزار تن ریل را دارد، اما بودجه لازم برای این منظور در مجلس و دولت تامین نمی گردد تا خرید اجرایی شود.

…بیشتر

موضوع: لیست تحریم واسامی پروژه های فاسد و همچنین پیمانکاران بدحساب

بنام خدا
#لیست_تحریمی_شماره_یکم1️⃣
باتوجه به کمبود کار در پروژها ،، و فرصت طلبی و سودجویی برخی شرکت ها و پیمانکارن که اقدام به
#1 دیرپرداخت حقوق کارگران

…بیشتر

باز گویی مشکلات کارگران ذوب آهن به پیام سندیکا

١- با اعلام مکرر سوددهی ذوب آهن توسط مسوولین تا آخر امسال ، آیا مبلغ سود بطور شفاف اعلام خواهد شد؟؟؟ آیا چگونگی تقسیم این سود هم شفاف سازی می شود؟ چه میزان از این سود به عنوان پاداش به کارگران پرداخت خواهد شد؟

٢- با توجه به درخواست مکرر کارگران و کارکنان در رابطه با درج مبلغ مانده پس انداز از پرفراژ حقوقی، این موضوع از سوی مدیریت پیگیری و انجام نمی شود. چرا؟ …بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از حقوق های عقب افتاده

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا در پالایشگاه نفت ستاره  که یکی از بدترین پروژه های کاری است و کارفرمایش فلات قاره است ، کارگران شرکت انرژی گستر بیش از ٥ ماه است که حقوق دریافت نکرده اند

در پتروشیمی کنگان واقع دربوشهر کارگران شرکت پتروپالایش به پیمانکاری شرکت پیمان رودک بیش از ٤ ماه است که حقوق نگرفته اند …بیشتر

کارگران ذوب آهن از مشکلاتشان به خبرنگار پیام سندیکا می گویند

١- چرا اطلاع رسانی کافی در مورد مبلغ پس انداز کارگران و کارکنان شرکت صورت نمی گیرد

٢- با توجه به اینکه ٩٥٠ هزار تومان کمک هزینه کفن و دفن به کارگران از سوی تامین اجتماعی تعلق می گیرد، چرا در این موضوع کارخانه نیز مبلغی را به عهده نمی گیرد تا اندکی از رنج خانواده کارگر فوت شده بکاهد؟

٣- کمک هزینه مهدکودک و کمک هزینه نگهداری از فزندان معلول در شرکت ذوب آهن تاکنون به کارگران اعلام نشده است؟ مسوولین شفاف سازی کنند

٤- چرا به جای دادن بن کارگری  شرکت اقدام به دادن کالا و جیره غذایی که در تعاونی مصرف وجود دارد نمی کند؟

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از عقب افتادن حقوق ها

شرکت کیسون یکی از شرکت های بزرگ در عرصه ساختمانی و عمرانی است که در ایران و کشورهایی چون ونزوئلا، تاجیکستان، …. فعالیت دارد. در ایران هم در پروژه هایی چون پرند، متروی اهواز، و پروژه ابفای غرب تهران (میدان ازادی ) کارهای عمرانی و ساختمان سازی می کند.

این شرکت قدرتمند نیز حقوق کارگرانش را با تاخیر  می دهد. برای نمونه حقوق مهرماه  ١٥٠ کارگر آبفای غرب تهران را  بعد از ٥ ماه قرار شده  نفری یک میلیون پرداخت کنند.

…بیشتر