Archive for Felezkar

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از مشکلات کارگران مدیریت آبرسانی حوزه فولاد

١- تخصیص سختی کار مطابق با شرایط محیط کار برای کارگران این قسمت

٢- اعمال مدارک تحصیلی برای بالا رفتن دستمزدهای کارگران قسمت

٣- تامین قطعات درخواستی برای عدم توقف کار و پدید نیامدن رکود در تولید

٤- رده شغلی ما کارگران در این قسمت نسبت به کار انجام شده پایین است

…بیشتر

عدم ایمنی یعنی کشتار کارگران

همان طوریکه میدانید مهمترین اصل کار پروژه و کارگری رعایت نکات ایمنی است. یکی از کارهای مهم سندیکاهای کارگری نظارت بر ایمن بودن کارگاهها از سوی نمایندگان سندیکاهای کارگری و وادار کردن وزارت کار برای بازدید های دوره ای از کارگاههاست.

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا ازمشکلات زیست محیطی فیروزکوه!

فیروز کوه بزرگترین تولید کننده ماسه ریخته گری میباشد که در سال ١٣٥١ شروع به کار کرد. این معدن در تملک خیامی سهامدار ایران خودرو بود و تولیدش تاسال ٥٧ به سالی ٣٠ هزار تن بود. که بعد از انقلاب به تصرف ایران خودرو و تسلیحات ارتش در آمد.

این کارخانه با وسعت ٢٠ هکتار و ٣٠ کارگر اغاز به کار کرده بود که امروزه قریب به ٥٠ هکتار وسعت پیدا کرد و ١٣٥ کارگر و متخصصین کارگاه و ٢٥ نیروی دفتری در دفتر مرکزی دارد و امروزه بیش ٢٠٠ هکتار معدن دارد که در ٢٥ کیلومتری شرق فیروزکوه قرار گرفته است. …بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از عراق

سلام. خدمت هموطن های عزیزم

بنده حدود چهارماه پیش برای کار به کشور عراق رفتم. یه نفر هم معرف بین ما و شرکت عراقی بود که یه چیزی از سروته حقوق میزد برا خودش.

به دلیل اتمام وقت ویزا، مجبور به مرخصی اومدن شدم وقتی که برگشتم خرمشهر بهمون گفتن که شرکت نیاز نداره فعلا یه مبلغ کمی هم دادن بهمون اومدیم. …بیشتر

واقعیت تلخ

امروز از خونه زدم بیرون طبق عادت هر روز برا پیاده روی به سمت یکی از محله هایه شهرمون رفتم اسمش  B1بود یکی از دوستان قدیمیم رو  اتفاقی دیدیم اون اطلاع داشت که من پروژه ای هستم وبیشتر تو منطقه پارس جنوبی کار میکنم ازش پرسیدم چیکار میکنی گفت خلاف میکنم گفتم منظورت چیه !گفت مواد میفروشم منم با تعجب پرسیدم چرا این کار رو میکنی گفت پولش نقده مثه شما نیستم برم عسلویه 3سال کار کنم 3سال هم دنبال پولام بدووم الان راحت روزی اینقد بدست میارم شبم میرم تو خونم ،بعد از چند دقیقه ازش جدا شدم و بدرود بهش گفتم و به راه خودم ادامه دادم تو رفتن به این فکر افتادم که چقدر میتوته یک اجتماع بیمار باشه وفساد توش بیداد کنه که فروشند مواد مخدر که باعث مرگ انسان ها هستش در امدش انقد بالا باشه که ماها که تو اجتماع معروفیم به حقوق هایه بالا رو مسخره کنه فهمیدم اگر پاک کار کنی باید فقیر باشی  . 

زوئبین کارگر پروژه ای

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از پروژه های اردستان

من خودم اردستان اصفهان رفتم برای کار، در کارخانه فولاد اردستان. اصلاً فاجعه ای دیدم که نپرس. کار نکردم. اصلاً توی بیابون یک مشت آدمو، باور کنین گروگان گرفته بودن آشپز خونه و محل اسکانشون افتضاح بود. وضعیتی که کارگرای جوونو میکشوندن اونجا، با نام فنی کار، ماهر، و نیمه ماهر. هزاران کارگر رو برده بودن و بهشون گفته بودن بعد از یک هفته همه چیز درست میشه، ولی به قول برخی شون پنج شش ماهه هنوز اون هفته نرسیده بود. هر کسی اومده بود و بعداً خواسته برگرده هیچی دستشو نگرفته بود. بعضی هاشونونمی گذاشتن یک ماه کامل کار کنن تا حقوق بهشون بدن. بعد از چندروز به بهانه ای اخراجشون میکردن و پول برگشتن هم نداشتن. یعنی ماهها بوده از خیلی ها همینجور کارکشیده بودن. محل اسکانشون یک مرغداری قدیمی بود که فقط یک اتاق بزرگ ساخته بودن و همه کارگرا، با پتو و لباس و متکای خودشون تو همون یک اتاق بصورت کتابی میخوابیدن. غذای رستوران شام و ناهار چه غذایی!!! هر روز یکی از کارگرا میومدن وغذا می پختن اونم توآسپزخونه ای که یک کارد اره ای بود و آب هم که نداشت. ماشین حمل ونقل کارگران یک زامیاد قدیمی بود که وسطش یک مخزن گازوئیل بود و کارگرا بهش آویزون بودند. حمام که هیچ هرکارگر شاید در هر دو هفته یکبار نوبت حمومش میشد.

…بیشتر

درود به کارگران سرزمینم………..

همانگونه که می دانید فقر اقتصادی عامل مستقیم سیستم نابسامان اجتماعی است و در این رابطه هیچگونه تردیدی وجود ندارد و نخواهد داشت . ما که از آشیانه هایمان و دور از خانواده و محیط اجتماعی و فرهنگیمان روزی ده ساعت تمام را در پروژه های صنعتی می گذرانیم و باقیمانده زمان خود را صرف آمد و شد به سر کار و حمام روزانه و صرف خوراک می گذرانیم و پس از آن بایستی خستگی حاصل از کار روزانه را با استراحت سپری بنماییم، اما برای ما استراحت معنایی نخواهد داشت؛ چرا که بی مهریهای چپاولگران حقوقیمان راه تفکر انتقادی و خلاقانه را به روی ما بسته است و برای رهایی از این وضعیت نابسامان که به بیگاری خوی گرفته ایم به ناله و سودا افتاده ایم و به نوعی نقشه ها و برنامه ریزیهای خود برای موفقیت را از یاد می بریم و در قسمت زیرین لایه های ذهن خود سرکوب می نماییم و فقط به راههایی دل بسته ایم تا بتوانیم خودمان را با شرایط موجود وفق بدهیم.

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از هفت تپه

نانوایی هفت تپه بدلیل بی حقوقی کارگران این شرکت که حدود پنج ماهه حقوق معوق دارند اعلام کرد دیگر بیش ازاین نمی تواند نان قرضی به خانواده کارگران بدهد.؛

 کارگران هفت تپه دست کمی از مردم زلزله زده کرمانشاه ندارند. قابل توجه دولت وسازمان خصوصی سازی که یکی ازشرایط واگذاری این مجموعه به خریدار این  است که نباید بیش ازدو ماه حقوق پرسنل این شرکت عقب افتاده داشته باشد!!!

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از شرکت واحد اتوبوسرانی تهران

بیش از ۵۰۰ دستگاه اتوبوس دو کابین در توقفگاههای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه بدون راننده هستند و در کف این توقفگاه ها خاک می خورند، در حالی که هموطنان زلزله زده ما در مناطق زلزله زده از به شدت نیازمند کمک های انسان دوستانه مردم کشورشان هستند و در سرما کودکانشان فوت می کند. ایا شرکت واحد نمی توانست کمک های مردمی را با این اتوبوس ها ساماندهی کند؟ و مردم به جای راه انداختن صدها وانت و ماشین سواری، بطور رایگان کمک ها خود را به مصیبت زدگان زلزله برسانند.

…بیشتر

به مناسبت یکصدمین سالگرد انقلاب اکتبر

تاثیر انقلاب کارگری اتحاد جماهیر شوروی محدود به سرنوشت ساکنان این کشور نبود بلکه تحولی ژرف در جهان بوجود آورد که از چند بعد قابل بررسی می باشد.

١- تاثیر انقلاب اکتبر در کشورهای متحد به نام اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی پایانی بود بر نظام خودکامه و ضد مردمی روسیه تزاری و بهبود شرایط زندگی توده ها کارگران و دهقانان فقیر در این محدود ه های جغرافیایی.

٢- پشتیبانی نظام شوروی از انقلابات و جنبش ها و مبارزات کارگران و دهقانان و ستمدیده گان علیه امپریالیسم جهانی و نظام سرمایه داری و استقرار نظام های مردمی در تعداد زیادی از کشورهای جهان مانند ویتنام، چین، کوبا.

…بیشتر