Archive for Felezkar

گزارشی از نیشکر هفت تپه

پس از اعتراضات و بازداشت ٦٣ نفر از کارگران و بازنشسته های نیشکر هفت تپه که به دیر کرد حقوق خود معترض بودند، فعلن حادثه جدیدی اتفاق نیافتاده است. تمام ۶۳ نفر با قرار کفالت آزاد هستند. شاغلین بازداشتی نیز به سرکار خود بازگشته اند.

این درحالی است که همه منتظر محاکمه کارفرما به عنوان عامل اصلی این تجمعات هستند. که متاسفانه عملا خبری از این موضوع نیست.

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از شرکت دارو سازی نوین کاوش مامطیر ساوه

در ادامه وضعیت کارگران در شرکت دارو سازی نوین کاوش مامطیر در ساوه صبح  امروز ٢٣ مرداد کارگران در تجمعی در قسمت اداری کارخانه خواهان 8ماه حقوق عقب مانده خود شدند .

مدیر عامل شرکت با حضور خود در شرکت مجددن وعده پرداخت را داد، اما تعداد ٢٥ کارگر باقی مانده شرکت، دیگر فریب حرفهای ایشان یعنی مهندس طهماسبی را نخوردند و این بار از خارج شدن ایشان با ماشین ١٤٠ میلیونی جلوگیری نمودند و سپس با آوردن نامه از دادگاه، ماشین ایشان را توقیف نمودند.

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از مشکلات کارگران ذوب آهن

١- در بعضی از کلینک های استان اصفهان از پذیرش بیمه ایران خوداری شده است. لطفن مدیریت خیلی سریع بررسی و پیگیری کند که چرا در کلینک خانواده اصفهان چنین اتفاقی افتاده است.

٢- مواد غذایی استفاده شده در شیفت شب تاریخ گذشته هستند. این موضوع باعث بیماری کارگران می گردد. مدیریت خدمات اموراجتماعی چرا در این مورد حساسیت ویژه به خرج نمی دهد؟

…بیشتر

سرپیام نشریه شماره ٥٩ مرداد ١٣٩٦- چه کسی پاسخگوست؟

به تیتر های خبرگزاری ایلنا در روز ٢٧ تیرماه نگاه کنید:

درآمد صیادان خوزستانی به ۴۰۰ هزارتومان رسید.

مدیرعامل اتحادیه مرزنشینان بوشهر: مرزنشینان برای پرداخت بدهی به اداره دارایی، خانه‌های خود را فروختند. تعاونی‌های استان ۵ سال است که درآمدی ندارند.

قائم مقام سازمان نظام پرستاری: پرستارانی هستند که با ۵۰۰ هزار تومان درآمد، بدون بیمه سرمی‌کنند.

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از مشکلات کارگران آتشکار کوره ٣ ذوب آهن

١-دمای بالا و سختی کار اعصاب کارگران را فرسوده کرده و تندرستی آنان را به خطر انداخته است. تن فرسوده و سختی کار موجب ضعف اعصاب گردیده که این مشکل در میان خانواده این کارگران موجب تنش و درگیری بوجود آورده است.

٢- سختی کار این کارگران در هاله ای از ابهام قرار دارد و متاسفانه مدیریت و اداره کار به آن توجه نمی کنند.

٣- محیط آتشکاری بسیار سخت و خشن است. دستمزد ها در این بخش متفاوت بوده که مایه رنجش کارگران را فراهم نموده است. آنان خواستار یکسان شدن دستمزدها در این بخش هستند.

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از گفتگوی کارگران پروژه ای (٣):

١-سلام من ۳۹ساله. کار تست بلدم. هشت نفرجمع خانواده و بیکارم. پنج  بچه دبستانی دارم. این رانوشتم که بگویم نیاز ضروری به کاردارم. حاضر م هر کار حلالی را قبول و انجام بدهم. با تشکر وعرض پوزش

٢- توی پروژه هر بلایی سر هر کسی بیاد حقشه . چرا ؟؟؟

چون هر کس مسئول خودشه . الکی بدنبال بقیه نباشید . از خودتون شروع کنید .

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از مشکلات کارگران ذوب آهن

١- کارگرانی در شرکت ذوب آهن با ٣٠ سال سابقه وجود دارند ولی به دلیل سن زیر ٥٠ سال بودنشان، بازنشستگی اشان عقب افتاده است. چرا مدیریت برای بازنشسته شدن این کارگران اقدام نمی کند؟

٢- کارگران آتش نشانی شرکت ذوب آهن خواستار رعایت موضع مشاغل سخت و زیان آور در مورد خودشان هستند. متاسفانه اداره کار از این موضوع طفره رفته و مدیریت شرکت ذوب آهن هم با این بهانه موضوع سختی کار را در مورد آتش نشانان اعمال نمی کند.

…بیشتر

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از بیمه های خصوصی: بیمه های خصوصی و نابودی سالهای پیری زحمتکشان

صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز که در ماشین سازی تبریز باعث بدبختی این کارگران شده با تصویر زیر و حمایت و دستور هاشم یکه زارع مدیرعامل ایران خودرو می خواهد کارگران ایران خودرو را نیز به بدبختی بکشاند.

ما از مسولین ایران خودرو می پرسیم که آگاهی آنان از این عملكرد و ميزان موفقيت شرکت بیمه ای خصوصی تا چه اندازه است؟

…بیشتر

بی قانونی تا به کی؟!!؟

حمید شرقی عضو سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران روز سه شنبه ١٠ مرداد ماه در کرج دستگیر شد. دستگیر کنندگان بدون ارایه کارت هویت و حکم قانونی مبادرت به بازداشت این فعال سندیکایی نمودند.

ما ضمن اعتراض به این دستگیری، به نحوه غیرقانونی این بازداشت نیز معترضیم و از دستگاه دادگستری انتظار داریم هر چه زودتر حمید شرقی را آزاد کرده و این نوع رفتار غیرقانونی را از آن دستگاه حذف کند.

…بیشتر

گزارش از نیشکر هفت تپه

امروز تعداد ۵۳ نفر ازکارگران تمامی بخشهای شرکت به دادگاه مراجعه و قبل از ورود آنها به دادگاه از طرف قاضی پرونده اعلام شده که جهت قرار، وکالت بیست میلیونی ضمانت آماده کنند.به همین خاطر تعداد ٥٣ نفر از همکاران جهت ضمانت به شعبه اول دادیاری مراجعه و پس از گذاشتن وثیقه و بازجویی موقتا آزاد شدند. حضورکارگران جهت ضمانت و همراهی با همكارانشان در مقابل دادگستری چشم گیربود. بازجویی کارگران تا پایان وقت اداری دادگاه ادامه داشت.

…بیشتر